FAQFAQ   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשםהרשם 
 פרופילפרופיל   התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחברהתחבר 
טיול: הנגב הגבוה - עריף וכרכום (12-14/03)
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות גרסה להדפסה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
איל צבי
Admin - מנהל


הצטרף: 05 אוג' 2002
הודעות: 585

הודעהפורסם: 8/03/09 17:02   נושא ההודעה: טיול: הנגב הגבוה - עריף וכרכום (12-14/03) הגב עם ציטוט

שלום חברי חוג אלעד,

סוף סוף, לאחר דחיות ועיכובים, הולך ומתקרב הטיול שרבים חיכו לו.
אבל לפני כן - קצת על הטיול שהיה.

53 מטיילים אופטימיים יצאו לטיול באזור רוחני במיוחד כל השנה, ורוחני עוד יותר עקב הסערה שהתרגשה על הארץ. בבוקר יום שישי התעוררנו לקול טיפטוף על יריעות האוהלים ויצאנו לדרך. עד מהרה גם הרוח הצטרפה לחגיגה, וככל שהתקדמנו בדרך הבשמים הרוח הלכה והתגברה אך לשמחתנו הגשם נפסק, וכך יכולנו למצוא את אבני המיל הרומיות לאורך הדרך. בשעות הצהריים, הרוח כבר הגיעה לעוצמה כזו שבקושי ניתן לעמוד על הרגליים. המשכנו לתמרן בעקשנות, וקינחנו בשילוב של רוח אדירה עם מטחי גשם וברד. למזלנו כבר היינו קרובים לאוטובוס.

רטובים ועייפים מהמאבק ברוח, הגענו לאוטובוס ותהינו "מה עושים עכשיו?". אפשר להמשיך לפי התכנית, כלומר לנסות להעביר את הלילה תחת מתקפת הרוח והגשם, ולהמשיך לטייל בגבהים למחרת. אף אחד לא התלהב מהרעיון... לא היינו צריכים לבקש - אלי (מ"איילה") שלמזלנו הצטרף לטיול, הבין לאן נושבת הרוח, ותאם לנו לינה באוהלים הגדולים והחמים של "חאן השיירות".

תודה רבה לחברת "איילה" על האירוח ב"חאן השיירות", ותודה לאלי מאלי שסידר את הארוח.

באוהל החמים והנעים ב"חאן השיירות" תכננו את היום הבא. המסלול המקורי נראה מעניין ומבטיח, אבל כולו באזור גבוה. הגענו למסקנה שחבל להלחם ברוחות במקום להנות מהמסלול, ועדיף לשמור את המסלול המקורי להזדמנות אחרת. במקום, החלטנו על מסלול רגוע יותר במכתש רמון.

בוקר שבת היה בהיר, קר וכמובן רוחני למדי. התחלנו בפאתי מצפה רמון ומיד ירדנו לתחתית המכתש. אמנם גם שם נשבו רוחות חזקות, אבל קצת פחות מהיום הקודם. שוטטנו בין התופעות הגאולוגיות המרתקות שנחשפות בקרקעית המכתש, כאשר הרוח מתגברת בהדרגה. בפסגת שן רמון הרוח כבר הזכירה את היום הקודם. המשכנו לאורך המצלעות הדרומיות של המכתש. כמה מהאתגריסטים גם עלו עם ליאור על מצלעה תלולה עד לשפת המכתש). רוב המטיילים "חתכו" לכיוון האוטובוס, ורק קבוצה קטנה המשיכה עם ליאור לפסגת הר פיטם וחזרה למטה לאוטובוס.

בקיצור - הרוחות "עשו" את הטיול, לרע אבל גם לטוב.

הטיול הבא והמיוחל, יקח אותנו לאזור יותר גבוה ויותר קר. לגבי רוח - תלוי... ביום הראשון של הטיול גולת הכותרת תהיה הר עריף ומכתשיו. ביום השני הר כרכום וציורי הסלע העתיקים יעמדו במרכז העניין. את הטיול ידיריכו שוקה בקבוצת התוכן, ושי בקבוצת האתגר.

הערות מיוחדות לטיול:

* השטח שבו נטייל אינו נגיש לכלי רכב רגילים. לצורך הבאת הציוד למקום הלינה נעזר בג'יפ ועגלה. משמעות נוספת היא שהחילוץ מהשטח קשה - גם לג'יפ, בגלל המרחק מהכביש.

* המסלול ביום השני תלוי באפשרות של האוטובוס(ים) לאסוף אותנו מכביש הגבול (כביש 10). אם יתברר שאין כל אפשרות להכנס לכביש, מסלול הטיול ישתנה, ומהר כרכום נלך מזרחה עד לאחת מדרכי העפר שאליהן יש גישה לאוטובוס.

מזג האויר - כרגע אין תחזית ברורה לסוף השבוע, וממילא גם כשיש תחזית אין פרטים על אזור הטיול. יש לעקוב אחר התחזית העדכנית, ואם צפויה מערכת גשם גדולה, יתכן ששולי המערכת יורידו גשם גם באזור הטיול. צריך להגיע ערוכים להליכה בטמפרטורות נמוכות, ולינה בטמפרטורות מאד נמוכות. זכורים טיולים שבהם התעוררנו כאשר מעטה של כפור (קרח) מכסה את הכל. הפעם לא תהיה אפשרות לברוח לחיק החמים של "חאן השיירות"... עדכון: תחזית לסוף שבוע גשום בצפון ואולי במרכז, ככל הנראה לא בדרום.

לוגיסטיקה:

* ג'יפ מנהלות 1 - הציוד יגיע למקום הלינה בשטח באמצעות ג'יפ מנהלות. נא להמנע מציוד שתופס נפח רב (מזרוני ספוג, מזוודות גלגלים ענקיות וכו').

* ג'יפ מנהלות 2 - ככל הנראה יגיעו לטיול מטיילים רבים, כך שצפויה מצוקת מקום בג'יפ. ציוד בעל נפח מוגזם - לא יועמס על הג'יפ.

* ג'יפ מנהלות 3 - בקבוקי יין אינם נחשבים לציוד גדול ובוודאי לא מיותר...

* מחזיקי הג'ריקנים - להביא את הג'ריקנים בתאום עם אבנר.

* בקבוקי מים - מומלץ להביא בקבוקי מים מלאים ליום השני.

* עצים למדורה - כולם צריכים להשתדל להביא עצים לכל טיולי הדרום.

* דמי חבר - יש להביא 30 ש"ח במזומן ולהעביר לגזברנו צביקה דובי.

* איסוף בתל-אביב 1 - תחנת האיסוף ברח' הנגב מבוטלת - האיסוף המרכזי עובר לצומת ארלוזורוב (פרטים להלן).

* איסוף בתל-אביב 2 - תחנת האיסוף של צומת ארלוזורוב עוברת למתחם תחנת הרכבת, ליד המסוף של אל-על (לפני הירידה לאיילון).ראו בקישור הבא במפות גוגל. תחנת ההורדה נשארת ללא שינוי, כלומר בתחנות האוטובוסים על דרך נמיר.

הנגב הגבוה - עריף וכרכום
 • תאריך: 12-14/03.
 • מסלול:
  • חמישי: נסיעה ולינה בגבעת צהבון.
  • שישי: נחל ציה, הר עריף, מצלעות עריף, הר חספס, לינה בבאר כרכום.
  • שבת: כרכום, שלוחת כרכום, הקניון הלבן, אבן גבול 60.
 • מפגש: 12/03, יום ה' אחה"צ.
  • חיפה: צומת אבא חושי / שבדיה 17:00.
  • ירושלים: בנייני האומה 18:30.
  • תל-אביב: תחנת רכבת מרכז (ארלוזורוב), סמוך למסוף של אל-על (לפני הירידה לאיילון) - 18:30.
 • איסופים: לפי טבלת איסופי דרום - נסיעה דרך מצפה רמון.
 • מדריכים: שוקה, שי בייטנר.
 • מפה מס': 18, 19.
 • מחיר: 345 לנרשמים בזמן (הסבר בהערות למטה) + 60 ש"ח דמי חבר חד-פעמיים לעונת תשס"ט.
 • דגשים מיוחדים:
  • מחיר הטיול כולל ג'יפ למנהלות שטח.
חשוב להביא:
 • ספל רב-פעמי למרק ולשתיה חמה.
  - - אנחנו נמנעים משימוש בכלים חד-פעמיים.

 • מיכלי מים או בקבוקים לשימוש רב-פעמי - מלאים במים - לשני ימי הטיול.
  - - אנא הימנעו מלקנות בקבוקי מים חדשים לכל טיול, כדי לחסוך באשפה.

 • קופסת גפרורים כדי לשרוף ניר טואלט, או שקית לאיסוף הנייר.
  - - אנחנו לא משאירים שום דבר בשטח, כולל נייר טואלט משומש.

 • שקיות ניילון, שקיות רשת או כל כלי שניתן לאסוף בו זבל מהשטח.
  - - אנחנו משתדלים לאסוף מהשטח גם אשפה שאחרים השאירו
  .
 • קרשים ועצים למדורה (ללא סיבית, פלסטיק, צבע וכו').
  מי שמתכוון להביא כמות גדולה - נא לתאם כי לא תמיד צריך.

להתראות בטיול!

הערות ותזכורות
 • ההשתתפות בטיולי החוג מותנית בהסכמה מלאה ומוחלטת לעקרונות החוג המפורטים ב- http://hug-elad.org/plan_info/commandments.html ולתנאי הרישום המפורטים ב- http://hug-elad.org/forum/printview.php?t=36 -- לא יהיו פשרות ולא יתקבלו טענות!

 • מחיר הטיול ומקום בטיול מובטחים למי שנרשמו עד יום שלישי שלפני הטיול בשעה 14:00. לאחר מועד זה מוטלת תוספת של 20% על מחיר הטיול, ואין הבטחת מקום - השתתפות תלויה במקומות פנויים באוטובוס. הנוהל המלא לרישום וביטול: http://hug-elad.org/forum/printview.php?t=10849

 • חברת איילה מתקשרת לכל המשתתפים יומיים לפני הטיול כדי לודא את מקום האיסוף. מי שלא התקשרו אליו עד יום לפני הטיול, מתבקש להתקשר מיוזמתו כדי לוודא את הרישום ולתאם את מקום האיסוף.

 • נא לקחת בחשבון שלפעמים אין אפשרות לעלות בנקודת איסוף אחת ובסוף הטיול לרדת במקום אחר. מי שמתכנן "שילוב יעדים" - באחריותו לבדוק ולתאם טלפונית עם איילה. אין התחייבות שהדבר יתאפשר גם במקרה של בקשה מראש!

 • אנו מקפידים לקיים מסורת ארוכת שנים ומוצלחת של החוג: כל אחד מביא לעצמו את המצרכים החיוניים לו (חלב, שקדי מרק...) וכל אחד מפנה הביתה את האשפה שהוא מייצר, כולל אשפה "אורגנית" ובקבוקים ריקים. אין שרותים מרכזיים לפינוי אשפה ואיסוף בקבוקים למחזור, וכמובן שלא יעלה על הדעת להשאיר אשפה בשטח או באוטובוס.

 • תזכורת למי שצריך לרכוש ציוד - הנחות לחברי חוג אלעד ב"מסלול" וב"לפידות": http://hug-elad.org/forum/printview.php?t=10381

_________________
בברכה,

איל צבי
חוג אלעד
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
הצג הודעות מלפני:   
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group