FAQFAQ   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשםהרשם 
 פרופילפרופיל   התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחברהתחבר 
שוקה
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות גרסה להדפסה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
איל צבי
Admin - מנהל


הצטרף: 05 אוג' 2002
הודעות: 584

הודעהפורסם: 26/10/04 11:03   נושא ההודעה: שוקה הגב עם ציטוט

שלום לכולם,

שימו לב - העדכונים נוספים בתחתית ההודעה, על פי סדר התאריכים.

כידוע לרובכם, שוקה מאושפז במצב קשה בבית-חולים. בהודעה זו אסביר את הרקע והמצב הנוכחי, ואוסיף עדכונים ככל שיהיו (אנא בידקו מחדש את ההודעה מדי פעם).

ביום רביעי האחרון (20/10) שוקה חזר עם קבוצת מטיילים מארונצ'אל פראדש, חבל נידח בצפון-מזרח הודו על גבול בהוטן. פרטים על הטיול אפשר לקרוא כאן: http://hug-elad.org?*=tpc&1=10208. הטיול עלה לכותרות לזמן קצר, לאחר שבמהלך אחד הטרקים בהימאליה חלק מהמטיילים הגיעו לאפיסת כוחות והקבוצה חולצה במסוק.

יום ה' 21/10 - יום לאחר החזרה ארצה, שוקה התלונן על חולשה ובנו יוסי לקח אותו לבי"ח "מאיר" בכפר-סבא. שוקה אושפז להשגחה ובדיקות כאשר מלבד העייפות הכל היה בסדר. הבדיקות העלו ששוקה סובל מזיהום חיידקי כלשהו במעיים, אך החיידק לא זוהה. לכן ניתן לשוקה טיפול אנטיביוטי כללי.

יום א' 24/10 - כאשר לא חל שיפור במצב, המשפחה יצרה קשר עם מומחה למחלות זיהומיות בבי"ח "שיבא" בתל-השומר. המומחה ביקש להעביר את שוקה ל"שיבא" על מנת שיהיה בטיפולו.
בלילה החלה התדרדרות כללית במצבו של שוקה, וכל המערכות בגוף החלו להיפגע - לב, כבד וכליות. הפגיעה בלב גרמה לבצקת בריאות.

יום ב' 25/10 - שוקה מועבר ל"שיבא" ומאושפז במחלקה פנימית בהשגחה צמודה, ומונשם בחמצן.

יום ג' 26/10 - אין שיפור במצב. המטרה כרגע היא לייצב את הנשימה ולחכות להתאוששות המערכות. במקביל מנסה הרופא המטפל לזהות את החיידק. בין היתר הרופא תיחקר את אחד המטיילים בקבוצה.
בשלב זה אין אפשרות לביקורים. גם בני המשפחה ממתינים מחוץ לחדרי האשפוז.

יום ד' 27/10 - אתמול זוהתה סוף סוף המחלה כטיפוס (Typhus), הנגרמת ע"י בקטריית ריקציה (Rickettsia) שמועברת בעקיצות קרציות, פרעושים ויתושים.
בעקבות הזיהוי ניתן טיפול אנטיביוטי מדוייק יותר, אך בעצם המחלה אינה הבעיה העיקרית כרגע, אלא תפקוד המערכות ובעיקר לב וריאות. המצב מוגדר עדיין קשה, ושוקה ממשיך להיות מאושפז בחדר סטרילי בטיפול נמרץ, כל הזמן מונשם בחמצן ובהרדמה.
בהתייעצות עם המשפחה, כרגע מומלץ לא להגיע לביקורים. רוב הזמן לא ניתן להיכנס לחדר האשפוז, וממילא שוקה ישן כל הזמן. את כל הרצון הטוב צריך לשמור לשלב ההתאוששות, אז שוקה יצטרך הרבה עידוד ותמיכה.

יום ד' 27/10 (צהריים) - החמרה מסויימת במצב, אך עדיין לא ברור למה וכמה. מתוכנן צילום CT כדי לנסות ולהבין מה קורה.

יום ה' 28/10 - שיפור קל שהחזיר את המצב לכפי שהיה לפני ההחמרה של אתמול. אין שינוי במצב הבסיסי - עדיין קשה.

יום ה' 28/10 ערב - שיפור קל נוסף. לאחר שהופסקה ההרדמה שוקה החל לתקשר מעט עם הסובבים. למרות הסימנים החיוביים, שוקה עדיין במצב חמור ולא יציב.

יום ו' 29/10 - שיפור קל בנשימה, אך לא שינוי מהותי. ממשיכים לחכות למפנה.

יום שבת 30/10 - שיפור משמעותי! שוקה החל לנשום באופן עצמאי והכליות חזרו לתפקד. האם זו נקודת המפנה המיוחלת? נקוה. אם המגמה תמשך במשך שעות הלילה, יתכן וביום א' שוקה יצא מטיפול נמרץ ויעבור למחלקה רגילה להתאוששות.

יום א' 31/10 - המצב נשאר יציב וכל המערכות הגופניות מתפקדות. ממתינים שתתפוגג השפעת חומרי ההרדמה והטישטוש, וששוקה יתעורר ויתחיל לדבר.

יום ב' 1/11 - באופן כללי המצב נשאר כפי שהיה, אך עם תנודות קלות - עקב הצטברות לחה בריאות הוחזרו מכשיר ההנשמה והטישטוש. במקביל צילום CT של הראש מראה תוצאות תקינות. מחכים.

יום ג' 2/11 - יציב, והיום שוב תנודה קלה והפעם לטובה - מצב הריאות השתפר מעט והטישטוש הופסק. למרות שהשפעת ההרדמה/טישטוש עוד לא פגה, שוקה שומע ומבין את הנאמר לו ואפילו מגיב בניד ראש או יד. בינתיים הרופאים כלל לא בטוחים שהגורם למחלה אכן זוהה נכונה (טיפוס), לכן נמשך הנסיון לגלות מהו הזיהום ואף נשלחו בדיקות לחו"ל.

יום ה' 4/11 - היום שיפור גדול! Smile שוקה מדבר עם המשפחה לאחר שהתעורר מכל ההרדמות והטישטושים ומכשיר הנשימה הוצא. בשלב זה שוקה עדיין נשאר להשגחה במחלקת טיפול נמרץ ועדיין נעזר בתוספת חמצן לנשימה, אבל... זה כבר נראה הרבה יותר טוב. כל הכתוב למטה - לגבי ביקורים ו"משמרות" לצידו של שוקה - עדיין בתוקף.

יום ו' 5/11 - שוקה מתאושש. היום כבר יצא מהמיטה לכמה שעות, ודיבר לא מעט המשפחה והמבקרים. אם השיפור ימשיך בקצב הנוכחי, שוקה יעבור מחר או מחרתיים למחלקה רגילה - אז יתאפשרו ביקורים ונצטרך מתנדבים נוספים לשהות לצידו של שוקה (פרטים במסגרת למטה).

יום שבת 6/11 - שוקה יצא סוף סוף מטיפול נמרץ, והועבר למחלקה פנימית (ג') לתהליך ההתאוששות. גם במחלקה הרגילה שוקה נמצא בהשגחה מוגברת, לכן עדיין לא ניתן לבקר בחופשיות. עוד קצת סבלנות...

יום ד' 10/11 - שוקה במצב טוב. אמנם עדיין חלש גופנית אבל בסה"כ שיפור ניכר מיום ליום. שוקה נשאר במחלקה פנימית ג' כמאושפז רגיל (לא מחובר למכשירים). אפשר להתחיל לבקר, ומי שיכול לעשות "משמרת" ועוד לא פנה אלי - מוזמן.

יום ה' 18/11 - החל מהיום שוקה כבר אינו מאושפז בבית-חולים, אלא בבית לוינשטיין לצורך חזרה לכושר. שוקה עצמאי לחלוטין ואינו נזקק לשום טיפול מלבד פיזיותרפיה. שוקה מוסר שאין צורך ב"משמרות", אבל הוא ישמח לקבל מבקרים - אז כולם מוזמנים! כמו כן הטלפון שלו איתו ואפשר להתקשר לתאם (3689753 - 052).

יום ב' 22/11 - שוקה מבקש להודות לכל מי שהתעניינו בשלומו. הוא לא היה מודע לגדול הדרמה ומבחינתו היה ברור שהכל יהיה בסדר. עכשיו, כאשר הוא יודע על הדאגה הגדולה, שוקה מבקש להודות לכולם על הדאגה מחממת הלב. במהלך השיחה (הטלפונית) שוקה נשמע במצב רוח טוב ומבודח, והוא אופטימי לגבי קצב ההתאוששות. עדכון בנושא הביקורים - נא להגיע החל מהשעה 16:00.

יום ג' 15/12 - מחר שוקה משתחרר סופית מבית לוינשטיין, לאחר שבשבוע האחרון הוא יותר מסתובב ומטייל מאשר נמצא בבית החולים. שוקה רק צריך לחזור ל"כושר קרבי", מה שלא יקח הרבה זמן בקצב שבו הוא משתפר. שוקה מתכוון לחזור ולהדריך בהקדם ויש לו שלל תוכניות לטיולים בארץ, בירדן, בנפאל ועוד.

לבקשת שוקה מודעה זו תוסר בקרוב!

ציטוט:
בקשה לכל מכירי ומוקירי שוקה

בני המשפחה של שוקה שוהים ברציפות בבית החולים, וחייהם השתבשו לחלוטין. כל עוד שוקה מאושפז בטיפול נמרץ, דרושה נוכחות של נציגי המשפחה. הצעתי את עזרת חברי חוג אלעד, בנוכחות בבית החולים ועזרה לאחר ששוקה יעבור למחלקה רגילה להתאוששות.

כל מי שמעוניין ויכול להגיע ל"משמרת" של כמה שעות - מתבקש ליצור עמי קשר בדואר אלקטרוני ולציין ימים ושעות מועדפים. חשוב שהדבר יעשה בצורה מתואמת כדי למנוע בלאגן. נא לשים לב שכרגע אני רק מכין את רשימת המתנדבים לקראת שלב ההחלמה. עדכון: אין צורך במשמרות - תודה למי שהתנדב.

לגבי ביקורים רגילים - נא להמתין עד שהמצב יתייצב ושוקה יוכל לקבל מבקרים ללא שהדבר יפריע לטיפול ולהחלמה. כמובן שאודיע ברגע שהביקורים יתאפשרו. עדכון: אפשר לבקר!

בהזדמנות זו, המשפחה מודה לכל הדורשים בשלומו של שוקה. אמנם קשה לחזור ולענות על אותן שאלות עשרות פעמים, אך מצד שני התמיכה והדאגה של כולם מחזקים את ידי המשפחה ומחממים את לבם.


אין צורך לציין, אבל כולנו מאחלים לשוקה החלמה מלאה ושיחזור להדריך אותנו במהרה.
_________________
בברכה,

איל צבי
חוג אלעד
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
הצג הודעות מלפני:   
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group