FAQFAQ   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשםהרשם 
 פרופילפרופיל   התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחברהתחבר 
* פתיחת עונת הטיולים תשס"ד *
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות גרסה להדפסה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
איל צבי
Admin - מנהל


הצטרף: 05 אוג' 2002
הודעות: 582

הודעהפורסם: 1/10/03 5:02   נושא ההודעה: * פתיחת עונת הטיולים תשס"ד * הגב עם ציטוט

שנה טובה לכל חברי חוג אלעד!

אמנם באיחור קל, אך הגיע הזמן להכריז על תחילת עונת הטיולים החדשה לשנת תשס"ד (בעברית: 2003/4).

בשנים קודמות היו שינויים משמעותיים מדי תחילת עונה ולכן היה צורך בהסברים ארוכים. השיא היה בתחילת העונה הקודמת שנפתחה בסימן ההיפרדות מהחברה להגנת הטבע. לשמחתנו, השנה אין צורך בהודעות דרמטיות, מאבקים ופרשנויות. כרגע נראה שהטיולים ימשיכו בשגרה המבורכת שבה הם התקיימו בשנה הקודמת.

ובכל זאת... כדאי לשים לב לכמה פרטים:

 • תכנית הטיולים
  בימים האחרונים התכנית שופרה ועודכנה (קישור לתכנית כרגיל מהתפריט הראשי של האתר). בטיוטת התכנית שפורסמה קודם היו כמה בעיות, ואני מקוה שהן באו על פתרונן לשביעות רצון כולנו, או לפחות רובנו המכריע. להלן השינויים:

  • הזזת הטיול הראשון - טיול זה תוכנן במקור לחג הראשון של סוכות (10-11 לאוקטובר). מספר אנשים התלוננו על כך שיאלצו להחמיץ את הטיול, מכיון שהם נוהגים לבלות בחג עם משפחתם. אחרים מעדיפים לצאת לטיולים בחו"ל. ניסיון של שנים קודמות מראה שטיולים בחגי תחילת השנה אינם פופולריים. לכן הטיול הוזז לתאריך של הטיול השני בתכנית (24-25 לאוקטובר).


  • חזרה ל- 12 טיולים בשנה - הזזת הטיול הראשון לתאריך של הטיול השני גרמה לצמצום התכנית. מלבד בעונה הקודמת, תמיד היו 12 טיולים בעונה וכולם היו מרוצים. רק בעונה הקודמת התרחבנו ל- 13 טיולים (ועדיין כולם היו מרוצים). אבל השנה סוכות מסתיים מאוחר ואילו שבועות מגיע מוקדם, כך שקשה לדחוס עוד טיול מעבר ל- 12 הקיימים. בשנה הבאה... אם החגים יאפשרו.


  • שינוי המסלול של הטיול השני - הטיול השני (שעד לא מזמן היה שלישי) תוכנן לרמת הגולן. במחשבה נוספת נראה שאמצע נובמבר אינו בדיוק התקופה המתאימה ביותר לטייל ברמת הגולן. לכן "גנבנו" את המסלול של אחד הטיולים האחרים והקדמנו אותו לנובמבר. אל דאגה, לא סתם גנבנו, אלא בחרנו במסלול ברכס דימונה שעובר באזורי פריחת חלמוניות, שאמורות לפרוח באותה תקופה.


  • תחליף למסלול הגנוב - כמובן שלא נשאר חור באמצע השנה, אלא נוסף מסלול חדש באזור שבו חוג אלעד עדיין לא טייל: משאבי שדה - ירוחם - המכתש הגדול כולל פנים המכתש.


  • הרחבת הטיול האחרון - במקור היה מתוכנן טיול של יום אחד (שישי בערב, לינה והליכה בשבת), כאשר גם יום ההליכה היה קצר למדי. טיול זה קיבל קצת יותר נפח והוא יתחיל בהליכה כבר ביום שישי, וגם למסלול בשבת נוסף עוד קטע. השיקול במקרה זה הוא כפול: מבחינה כלכלית טיול של "לינה ויום הליכה" עולה כמעט כמו טיול של יומיים מלאים, כך שאם כבר מטיילים אז כדאי לטייל מבוקר יום שישי. והמספר הנוסף: התחלנו מסורת נחמדה בסוף העונה הקודמת, של חפלה בטיול האחרון. אבל לפי חוקי חוג אלעד, אין מרק ואין חפלה אם לא הולכים קודם... אז כדי להמשיך במסורת של חפלת הסיום - צריך ללכת ביום שישי.


  • שוקה - שוקה חוזר להדריך אותנו השנה, והוא ידריך 3 טיולים.

 • מחירים
  סוף סוף, אחרי כמה שנים רצופות של עליות מחירים, השנה המחירים נשארים בדיוק כפי שהיו בשנה הקודמת: 215 ש"ח לטיול של יומיים מלאים, 260 ש"ח לטיול של יומיים וחצי. זו בערך היתה רמת המחירים לפני 3-4 שנים, והלוואי שנוכל לשמור על המחירים האלה בשנים הקרובות. גם דמי החבר נשארים בסך 60 ש"ח לעונה, ולא יעלו ל- 80 ש"ח כפי שתוכנן.


 • הרשמה וביטול
  סדרי ההרשמה נשארים כתיקנם, וכבר אפשר להרשם דרך אתר האינטרנט, בפקס או בטלפון. כמובן שאפשר להרשם לכל טיול בנפרד או לכמה טיולים מראש. לתנאי הרישום המלאים יש להכנס ל"תכנית" מהתפריט הראשי.
  החדשות הטובות: בעקבות וטענות ומאנות יש הקלה בתנאי הביטול: עד שבוע לפני טיול אין קנס! אגב, למרות לא מעט ביטולים אקרובטיים ואפילו כמה מקרים שמטיילים פשוט שכחו להופיע לטיול - עד היום אף אחד לא שילם קנס כלשהו... רק להראות עד כמה הטענות היו "מוצדקות". אבל חשוב לזכור שקנסות ביטול עדיין קיימים ועלולים להתחיל לפעול אם יהיה סדום ועמורה בתחום הרישום.


 • אתר האינטרנט של חוג אלעד
  בשבועות הקרובים אתר האינטרנט שלנו "יעבור דירה" לשרת חדש יותר עם יותר נפח אחסון. אין צורך להלאות את כולם בשלל הבעיות והפרטים הטכניים שכרוכים במעבר כזה, אבל אבקש קצת להתאזר בסבלנות אם מדי פעם האתר לא עובד, או דואר אלקטרוני חוזר עם הודעת שגיאה. בסופו של דבר הכל יסתדר.


 • כמה תוכניות לעונה הקרובה
  במהלך העונה בקרובה אני מקוה שנוכל לטפל בעוד כמה נושאים, חלקם פנימיים בחוג וחלקם כלליים. קצת חומר למחשבה:

  • ועדת פרסים - מדי פעם מגיע למישהו פרס על דברים טובים שעשה במסגרת טיולי החוג: מבצעי נקיון בשטח, דאגה ועזרה לאחרים, ארגון פעילות מיוחדת וכו'. חשבתי שראוי שמדי פעם חוג אלעד יכיר ויוקיר את אותן נפשות טובות, בדרך של טיול או שניים במתנה על חשבון קופת החוג.


  • ועדת עזרה - המצוקות של השנים האחרונות פגעו גם בחלק ממטיילי החוג, וחלקם מתקשים או אף הפסיקו להגיע לטיולי החוג. כדאי לשקול הקמת ועדה מצומצמת ודיסקרטית ביותר, שתוסמך לעזור מדי פעם למי שבמצוקה כלכלית ע"י סבסוד חלקי של טיולים, מתוך קופת החוג.


  • 10 הדיברות של חוג אלעד - רעיון מהשנה שעברה שטרם הגעתי לממש. המטרה היא כמה חוקים כתובים בצורה הומוריסטית, כדי הזכיר לותיקים ולהסביר לחדשים, מהם כללי שמירת הטבע וההתנהגות החברית בטיולי החוג. מישהו מתנדב לרכז את הנושא?


  • חולצות חוג אלעד - יואל אורן העלה את הרעיון המבורך, ולמרות מאמציו הרבים אף אחד עוד לא הרים את הכפפה. אל תסתכלו עלי, אני גם ככה עסוק מעל הראש. מתנדב/ת?


  • פתיחת מאבק ברשעות שמורות הטבע - אפרט בהמשך השנה, אבל בקיצור: רשעות שמורות הטבע סוגרת עוד אתרים ואף חבלי ארץ שלמים, לשמורות בתשלום. בעתיד הקרוב הרשעות מתכוונת לסגור את אזור הרי אילת, נחל תבור, הר מירון, ועוד. כבר היום אזרחי ישראל צריכים לשלם "מס יציאה מהבית". אמנם מציעים לנו מס מופחת בצורת מנוי, אבל העקרון שצריך לשלם כופר לשלטונות כדי לטייל - מקומם. וכמובן, בשמורה אסור לרדת משבילים מסומנים, אסור לישון, אסור להתרחץ, אסור ואסור ואסור.
   מגמה זו עומדת בסתירה לצדק, להגיון, וגם (אני לא עד כדי כך נאיבי...) לחוקי יסוד. צריך להאבק, בעזרת גופים ומטיילים נוספים, במטרה להשיב את הארץ לבעליה החוקיים - האזרחים. לחץ ציבורי לא יספיק, והמהלך החשוב ביותר יהיה הגשת בג"צ. בכוונתי לפנות ל"אדם טבע ודין" אבל לא בטוח שהם יתעניינו. לכן אני כבר מחפש עו"ד נמרץ שיקח על עצמו את העניין (ויזכה לפרסום גדול).
   אנא בררו אצל קרובים וחברים אם מישהו יכול לקשר אותנו לעו"ד מתאים.

 • ברכות ואיחולים מיוחדים
  • איתי הדרי - שמחלים מארוע לב קל וצינתור. כרגע הכל נראה בסדר ונקוה לראות את איתי כבר באחד הטיולים הראשונים של השנה.
  • אודי אפרת - שיצא לפנסיה מוקדמת. המשטרה הפסידה קצין טוב, אנחנו הפסדנו נציג בכיר של המשטרה, נקוה לפחות שאודי מרוצה...

  זהו זה.

  עכשיו כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את התורה, וכולנו נמהר להרשם לטיולים!

  _________________
  בברכה,

  איל צבי
  חוג אלעד
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
הצג הודעות מלפני:   
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group