FAQFAQ   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשםהרשם 
 פרופילפרופיל   התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחברהתחבר 
טיול: ערוצים רטובים סביב המכתש הקטן (05-06/02)
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות גרסה להדפסה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
איל צבי
Admin - מנהל


הצטרף: 05 אוג' 2002
הודעות: 584

הודעהפורסם: 31/01/10 23:51   נושא ההודעה: טיול: ערוצים רטובים סביב המכתש הקטן (05-06/02) הגב עם ציטוט

שלום חברי חוג אלעד,

יש מסלול! פרטים למטה.
ראו למטה עדכון מועד הרישום.

סליחה על האיחור בפרסום ההודעה, אבל יש סיבה:

החל משבת החלו להתפרסם תחזיות המצביעות על מערכת חורפית קרה בימים רביעי-חמישי. בדרך כלל מערכת חורפית אינה מסתיימת ברגע אחד, אלא בהדרגה, כך שחשדתי שגם ביום שישי (של הטיול) צפוי גשם. הטיול המתוכנן "שווה" מזג אויר טוב כדי להנות מהפריחה ומהאתרים, וחבל שבמקום להנות - נרוץ לחפש מחסה מהגשם. וזה עוד בלי להזכיר את הבוץ...

במהלך ראשון ושני התחזית התעדכנה כל הזמן, אך לא היה מידע ברור לגבי יום שישי, משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא שהמודלים השונים לחיזוי הצביעו על תרחישים שונים למדי לגבי המערכת, והתחזיות נעו בין קור קיצוני ומעט משקעים לבין קור רגיל והרבה משקעים. הסיבה השניה היא שרוב העוסקים בתחזיות מתעניינים הרבה יותר בשאלה אם ירד שלג בירושלים או לא, והשאלה אם יהיה אחר כך עוד יום "סתם" גשום מאד - לא מעניינית אותם...

"חיכתי חיכתי, קיותי קיותי", אבל לצערי עדכוני התחזיות רק הלכו לכיוון של יום שישי קר מאד וגשום עד אחה"צ-ערב, ובעיקר במרכז ובדרום. כלומר נצטרך להחליף מסלול לאזור יבש יותר.

מסלול מעודכן:

שוקה הציע מסלול יפה סביב המכתש הקטן, כולל נחל צין בקטע של גבי צין וגבי שיש, ומספר ערוצים תלולים שיורדים מרכס חצרה, שגם בהם יהיו בודאי גבים רבים. ככל הידוע כרגע לא יהיה צורך לחצות גבים. הטיול יצא במועד המתוכנן. את הטיול ידריך שוקה ואם יהיה צורך, בהתאם למספר הנרשמים, יהיה מדריך נוסף.

לוגיסטיקה אישית - כדאי להגיע ערוכים להליכה בגשם, למקרה שמדי פעם יפתחו ארובות השמים (אם ניווכח שהאזור ממש גשום - נאלתר מסלול דרומה יותר). כמו כן כדאי להביא אוהל או לתאם עם מישהו עם מקום פנוי באוהל.

לוגיסטיקה קבוצתית - כרגיל יש להביא עצים (יבשים!) למדורה, ומחזיקי הג'ריקנים מתבקשים להביא את הג'ריקנים בתאום עם אבנר (avnergol@gmail.com, 08-9410801). בשלב זה ממשיכים באיסופים דרך כביש 431.

רישום - עקב השינויים נאריך את מועד הרישום ליום חמישי בשעה 14:00.

למעוניינים בתקציר הטיול הקודם: במהלך הנסיעה המדריכים אילתרו שינויים למסלול המקורי, שבחלקו חזר מסלול מוכר מדי. ביום הראשון התחלנו בעליה להר והורם והר שלמה, ירדנו בנחל מפלים, עלינו קצת בנחל נטפים, פנינו מזרחה לנחל רודד והגיא האבוד, חצינו את שולי הר שחורת, ירדנו בקניון השחורת, משם חצינו לנחל אמיר, עלינו למצפה עמרם, ירדנו לנחל רחם, עלינו בנחל שני וסיימנו בקניון האדום (בחושך). מסלוך ארוך וקשה אבל מרהיב. קבוצת התוכן חתכה מאזור הר שחורת לכיוון נחל רחם והר עוזיהו.

בשבת קבוצת האתגר דילגה באוטובוס לצפון מישר סעיפים, ומשם ירדנו לנחל עתק, ירדנו בעתק לכל אורכו כולל דילוג לערוץ הצפוני שבו הגבים (היבשים), והמשכנו בעתק עד למפגש נחל רחם. עלינו מעט ברחם ומשם בעליה יפהפיה לנ.ג 598 (מעל עמודי עמרם והעמק הנעלם). ירדנו לעמק הנעלם המדהים ודרכו לאוטובוס ליד התחנה הסיסמוגרפית. קבוצת התוכן ירדה בקניון האדום ונחל שני, משם לגבי רחם, מצפה עמרם, והמשך לעמק הנעלם. סיום מושלם ליומיים נהדרים.

ערוצים רטובים סביב המכתש הקטן
 • תאריך: 05-06/02.
 • מסלול:
  • שישי: נסיעה לראש מעלה עקרבים. ירידה בנחל עקרבים/מצלעות, הליכה בנחל צין דרך גבי צין וגבי שיש, יציאה ללינה בחניון שבפתח המכתש.
  • שבת: הקפצה קטנה. עליה בנחל מזר, תצפית מכתש קטן צפונית, חיתוך לנחל צפית, ירידה בנחל צפית (לפי הזמן - אולי עד כביש הערבה).
 • מפגש: 05/02, יום ו' בוקר.
  • חיפה: צומת אבא חושי / שבדיה 5:00.
  • ירושלים: בנייני האומה 6:30.
  • תל-אביב: תחנת ארלוזורוב (בטיולי דרום - לפני הירידה לאיילון, בטיולי צפון - מפרץ האוטובוסים על דרך נמיר) - 6:30.
 • איסופים: לפי טבלת איסופי דרום .
 • מדריכים: ???, שוקה.
 • מפה מס': 14.
 • מחיר: 255 לנרשמים בזמן (הסבר בהערות למטה) + 60 ש"ח דמי חבר חד-פעמיים לעונת תש"ע.
חשוב להביא:
 • ספל רב-פעמי למרק ולשתיה חמה.
  - - אנחנו נמנעים משימוש בכלים חד-פעמיים.

 • מיכלי מים או בקבוקים לשימוש רב-פעמי - מלאים במים - לשני ימי הטיול.
  - - אנא הימנעו מלקנות בקבוקי מים חדשים לכל טיול, כדי לחסוך באשפה.

 • קופסת גפרורים כדי לשרוף ניר טואלט, או שקית לאיסוף הנייר.
  - - אנחנו לא משאירים שום דבר בשטח, כולל נייר טואלט משומש.

 • שקיות ניילון, שקיות רשת או כל כלי שניתן לאסוף בו זבל מהשטח.
  - - אנחנו משתדלים לאסוף מהשטח גם אשפה שאחרים השאירו
  .
 • קרשים ועצים למדורה (ללא סיבית, פלסטיק, צבע וכו').
  מי שמתכוון להביא כמות גדולה - נא לתאם כי לא תמיד צריך.

להתראות בטיול!

הערות ותזכורות
 • ההשתתפות בטיולי החוג מותנית בהסכמה מלאה ומוחלטת לעקרונות החוג המפורטים ב- http://hug-elad.org/plan_info/commandments.html ולתנאי הרישום המפורטים ב- http://hug-elad.org/forum/printview.php?t=36 -- לא יהיו פשרות ולא יתקבלו טענות!

 • מחיר הטיול ומקום בטיול מובטחים למי שנרשמו עד יום שלישי שלפני הטיול בשעה 14:00. לאחר מועד זה מוטלת תוספת של 20% על מחיר הטיול, ואין הבטחת מקום - השתתפות תלויה במקומות פנויים באוטובוס. הנוהל המלא לרישום וביטול: http://hug-elad.org/forum/printview.php?t=10849

 • חברת איילה מתקשרת לכל המשתתפים יומיים לפני הטיול כדי לודא את מקום האיסוף. מי שלא התקשרו אליו עד יום לפני הטיול, מתבקש להתקשר מיוזמתו כדי לוודא את הרישום ולתאם את מקום האיסוף.

 • נא לקחת בחשבון שלפעמים אין אפשרות לעלות בנקודת איסוף אחת ובסוף הטיול לרדת במקום אחר. מי שמתכנן "שילוב יעדים" - באחריותו לבדוק ולתאם טלפונית עם איילה. אין התחייבות שהדבר יתאפשר גם במקרה של בקשה מראש!

 • אנו מקפידים לקיים מסורת ארוכת שנים ומוצלחת של החוג: כל אחד מביא לעצמו את המצרכים החיוניים לו (חלב, שקדי מרק...) וכל אחד מפנה הביתה את האשפה שהוא מייצר, כולל אשפה "אורגנית" ובקבוקים ריקים. אין שרותים מרכזיים לפינוי אשפה ואיסוף בקבוקים למחזור, וכמובן שלא יעלה על הדעת להשאיר אשפה בשטח או באוטובוס.

 • תזכורת למי שצריך לרכוש ציוד - הנחות לחברי חוג אלעד ב"מסלול" וב"לפידות": http://hug-elad.org/forum/printview.php?t=10381

_________________
בברכה,

איל צבי
חוג אלעד
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית בקר באתר המפרסם
הצג הודעות מלפני:   
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> עדכונים, הודעות ותזכורות כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group