FAQFAQ   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשםהרשם 
 פרופילפרופיל   התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיותהתחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות   התחברהתחבר 
תמונות מהטיול למרוקו בהדרכת שוקה 17.4-6.5.95
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> חוויות חובקות עולם גרסה להדפסה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
ספוזניקובהצטרף: 01 מאי 2003
הודעות: 81

הודעהפורסם: 23/02/06 11:48   נושא ההודעה: תמונות מהטיול למרוקו בהדרכת שוקה 17.4-6.5.95 הגב עם ציטוט

תמונות מהטיול למרוקו בהדרכת שוקה 17.4-6.5.95

התמונות מהטרק - לקראת הסוף.

http://hug-elad.org/gallery/thumbnails.php?album=108

יום ב' 17.4.95
לינה בשרתון ברומא ליד שדה התעופה.
יום ג 18.4.95
טיסה למרוקו. רבאט. מבצר ליד הים - באב אל עודיה. המבצר הגן על הכניסה לנמל בשפך הנהר לאוקינוס האטלנטי. קפה ותה ברברי בקרן הצבי. בדרך למקנס. אלון השעם הקליפה מופשטת מהעץ עד החצי כדי ליצור שעם. קונים כמהין ממוכרים לאורך הדרך. עוברים דרך תיפלת. חמיסת (חמש קטן) מיושב על ידי ברברים. שלוך - אנשי ההרים. מקנס. מלון קונטיננטל רמה נמוכה מאד. אמבטיה ללא מים אלא רק טפטוף. אסלה עם ניאגרה ללא מים. שרותים משותפים במסדרון עם נזילה לאורך המסדרון. מנעול מקולקל. ארוחת ערב במסעדה - טג'ין.
יום ד 19.4.95
פלאס אל חדים. ארוחת בוקר. באב מנסור. מאוזלאום על שם מולאי איסמעיל. אסמים של מולאי איסמעיל ואורוות ( ..... סואני). המלאח - הרובע היהודי. שומרים עם כלבים שמרו על היהודים בפתחי החומות. באב אל ברדאין. מולאי אידריס בדרך לפז. מולאי אידריס הוא צאצא של מוחמד ומי שאין לו כסף לנסע למכה מגיע לכאן כי מולאי אידריס היה הכי קרוב למוחמד. המסגד העגול היחידי במרוקו. זרהין? - ההר ליד מולאי אידריס. וולוביליס – עיר רומאית. על העמודים קיני חסידות. מולאי יעקב - מרחצאות. פס. מלון הוטל דה באשה. ארוחת ערב במסעדה ברחוב.
יום ה 20.4.95
פס אל באלי. פה היתה האוניברסיטה הראשונה בעולם. מוכרים בשוק פרחי הדר לבשם. קפה וחרסה בבקר. מדרסה אל טרין. עיבוד עורות. שוק חרשי מתכת - ברונזה. דפיקות פטישים. חנות שטיחים. באב אל קסבה. המלאח. ארמון המלך.¯פס אל ג'דיד. אימאז'וז'. איפראן. אזרו. טיול לפנות ערב בכפר על ההר.
יום ו 21.4.95
יער ארזים עם קופים מסתובבים ומטפסים על העצים. השוליים של האטלס התיכון?. ג'בל הברי 2100 מטר. תימאדיט. ישובי ברברים. מעבר ההרים - קול דו זאד -2178 מטר - האטלס התיכון. צילום של הרי האטלס הגבוה המושלגים מהדרך למידלט. מידלט. ארוחת בוקר טובה. הכפר טבזאט (צילום) מטפסים על האזור המזרחי של האטלס הגבוה, בערך 2000 מטר. נוסעים לאורך הנהר זיז. קסבות - מבצרים מדבריים של לגיון הזרים שלחמו נגד שבט השודדים הברברים. )צילומים של קסבה ליד נאת המדבר לאורך הזיז(. הבניה מטין - לבני חמר. אגם. סכר חסן הראשון. ראשידיה. צילום מהמכונית בכניסה לראשידיה. צהרים בבריכת מסקי - סורס בלו. צילום - תצפית על תפיללת. האנשים הכחולים - אנשי שבט ..... הלבושים בכחול. הצבע נספג גם בעור עם השנים. ארפוד. ג'יפים בדרכי עפר למרזוגה. ארוחת ערב עם בידור בתופים. הדיונות. לינה באהלים בדואיים. כל משב רוח מפיל עלינו חול. עד הבוקר אנו מלאים חול.
שבת 22.4.95
בבוקר מוקדם טיפוס על הדיונות כדי לראות את הזריחה. בארות שרשרת. עם הג'יפים Landrover defender 110)) נוסעים למחצבות אבנים ואחר כך לאגם שהוא הסיום של הנהר זיז. המים נספגים מתחת לדיונות. צילומים בכפר ליד מרזוגה. חזרה לארפוד. צילומים בשוק. בדרך רואים פוגארות - בארות שרשרת. רואים באופק סופות חול - טורנדו. נוסעים דרך טינג'דיד, טינריר, לקניון הטודרה. הליכה לפנות ערב במעלה הטודרה בקניון. מלון בקניון הטודרה. ארוחת ערב במלון - קוסקוס.
יום א 23.4.95
הליכה ברגל לכוון טינריר. טנריר. בומלן - דאדס. קסבות. הליכה לאורך הדאדס. גשר בצורת בול עץ מעל מים גועשים. כניסה לואדי עם קניון הניצב לדאדס בלווי מדריכים כולל ילדים ברברים. נוסעים לסקורה - עיר של קסבות - אמרידיל. צילום כמעט בחשכה. מגיעים ללאורזזאת. מלון רויאל. מקלחת קרה. קסבת טאורירט - אולי הגדולה במרוקו. ארוחת ערב במסעדה. מופע פולקלור ברברי בקסבה הגדולה.
יום ב 24.4.95
ביקור בקסבת טאורירט וברובע העתיק. קסבת טיפלטוט - היתה מלון של צוות ההסרטה של הסרט לורנס איש ערב. זה ליד אייט-בנאדו המקום המשוחזר ששם מסריטים את כל הסרטים - שם לא ביקרנו. אגויים - כאן היה גר הרב יעקב זאנה. לא הצלחנו למצא בתי יהודים או בית כנסת. צילום במקום שקנינו אוכל - כפר אחד אחרי אגויים. מעבר הרים טיזנ-טיצ'קה 2260 מטר. הרים בצבע אדום. טיול קצר ביער. מרקש - מלון גליה ליד מכון לבריאות הנפש. ג'מא אל פנה - ארוחת ערב במרפסת מעל הככר.
יום ג 25.4.95
מסגד אל כותוביה. פיגומים לשם שיפוץ שעדיין לא הסתיים. המאוזלאום של הסעדיים. המלאח. הבית של דוד אלבז. תלמוד תורה ובית כנסת. פגשנו ישראלית שבאה לבקר את האמא שלה אחרי 40 שנה של ניתוק. בעקבות תכנית של יוסי סיאס נוצר הקשר עם האמא. הבת עלתה לארץ עם האב שבינתיים התחתן עם שתי נשים בזו אחר זו. קנינו צעיפים - רצה 250 דירהם וירד ל-50. (אחר כך ראיתי באגדיר במחיר יותר נמוך בהרבה) בצהרים נוסעים לכפר של דוד - אולאד-זעריה. הבית עצמו נהרס. פגישות מרגשות. אל מוצ'ו - האיש (בערך בן 70) עם הכיפה מתרגש מאד ומוסר ד"ש לכל מיודעיו היהודים שעבד אצלהם והכיר אותם. שתינו תה עם פיתות ברפת. זה היה המרכז המסחרי של הכפר והפכו אותו לרפת. זה היה כפר גדול - 200 משפחות יהודיות ועכשיו הפכו את הרב לשטח חקלאי. שמות נוספים של הכפר הם מלאח בקעה והחלק החדש – חיריה (סעד - בגלל שבעת הרעב ששרר כאן ב-1942 היה שם מקום שהגישו מצרכי סעד). הכדים בצילום - בהם היו מייצרים בהסתר עראק ומעבירים במסתור למרקש למכירה. לצרפתים היה מונופול ולא הרשו ליצר לאף אחד אחר. הכפריים יצרו בהסתר ובזמן ביקורות פתע של הצרפתים הם היו מחביאים את הכדים בקירות הבתים. לאחרונה כשהרסו כמה בתים גילו את הכדים הגדולים. חזרה למרקש. שוב ביקור בככר ג'מע אל פנא. נוסעים לסטי פטמה לאורך הנהר אוריקה. אבני חול אדומות. בסטי פטמה מתאכסנים במלון אסגור וארוחת ערב (הטבח בעל המלון).
יום ד 26.4.95
בבוקר אחרי הקפה הולכים ל-7 המפלים. חזרה למלון לארוחת בוקר. עולים לטימיצ'י ומתאכסנים ברפוג' ב-1990 מטר. ארוחת ערב במקום.
יום ה 27.4.95
עולים למעבר הרים מושלג טיזנ-טשדירט 3172 מטר ויורדים לטשדירט 2291 מטר ומתאכנסים ברפוג'. ארוחת ערב במקום.
יום ו 28.4.95
עוברים במעבר הרים טיזנ-טמטרט 2279 מטר. עוברים את טמטרט ומגיעים לאימליל. ארוחת צהרים בקפה. עולים לארומד ומתאכסנים באכסניה. ארוחת ערב באכסניה.
שבת 29.4.95
עוברים דרך קבר שייך-סנט שמהרוח. עולים לרפוג' ("קבר הרים") נלטנר בגובה 3106 מטר. ישנים בכוך בצפיפות על מזרון אחד בשתי קומות. ארוחת ערב ממצרכים שלנו שנפתלי מבשל בעזרת המדריך המקומי חסיין.
יום א' 30.4.95
שוקה, חסיין וחמישה אנשים עולים לפסגת הטובקל 4167 מטר. האחרים יורדים חזרה לאימליל. אוכלים צהרים באימליל ונוסעים במונית בצפיפות גדולה לאורך הנהר רר למלון טובקל באסני. ארוחת ערב במלון.
יום ב' 1.5.95
לטרודנט. עצי ארגאן - שמהם עושים שמן למריחה על הגוף וגם לאכילה ועושים גם ממרח אמלו.
עמק הנהר סוס. טרודנט - עיר מהמאה ה-16 שלא שינתה את צביונה. היה בסיס של המורביטון (בעלי הרעלה) ששלטו במרוקו בניתוק ממרכזי האיסלם במזרח. חומות מהשושלת הסעידית - המאה ה-16. אגדיר - מלון הוטל דה פריס. ארוחת ערב במסעדת דגים על הטיילת. בעל המסעדה יהודי. אחרי הארוחה ניגן בגיטרה ושר שירים ישראלים.
יום ג' 2.5.95
נסיעה לטיזניט. צילומי שער עם עצי סיגלון - פריחה סגולה. מעבר הרים טיזנ-קרדוס - 1100 מטר. טהלה - היתה קהילה יהודית. ביקרנו ב-2 בתי כנסת חרבים. התארחנו לתה אצל משפחת טכנאי האלקטרוניקה - הרבה פסולת של רכיבים אלקטרוניים. טלויזיה, אנטנת צלחת ווידאו. טפראות - מלון טפראות. ארוחת ערב במסעדה תחת כפת השמיים עם מופע ברברי.
יום ד' 3.5.95
ביקור בכפר אומסנאט והליכה במעלה הקניון. בצהרים אכילת דגים מטוגנים בשוק טפראות. שוק הכבשים. אחרי הצהרים טיול לסלעי הגרנית המעוגלים - ציורי סלע וסלעים צבועים בכחול ע"י אמן בלגי ליד הכפר טזקא. סלעי גרנית אדומים. הכפר אגארד-אודאד. אצבעות הברברים - סלעים אנכיים זקופים. סלע בצורת כובעו של נפוליאון.
יום ה' 4.5.95
נוסעים לאגדיר בדרך אחרת - דרך אייט-בהה. כפר מבוצר על מוצק - טיזרוגן. נתקעים באגדיר בגלל "קילקול" במיניבוס. מחכים לאוטובוס חליפי אבל בסופו של דבר לוקחים שלש מוניות ונוסעים לאסווירה. סיור בערב בנמל וארוחת דגים בנמל.
יום ו' 5.5.95
סיור בעיר העתיקה אסווירה, על החומות ובנמל. ספי - מבצר פורטוגזי על החוף. מבצר נוסף שהיה בית סוהר ועכשיו מוזאון קרמי. ארוחת דגים ופירות ים בדוכני טיגון הדגים. שכונת הקדרים - יצור קרמיקה. וולידיה – לגונה וחוף חולי. סירות דייגים. טיול על הסלעים. אכסון וארוחת ערב במלון לגונה.
שבת 6.5.95
בדרך - פלמינגויים בבריכות המים. אל ג'דידה. בריכות תת קרקעיות - השתקפות העמודים במים. מבצר ימי על החוף. קזבלנקה. המסגד הגדול.
טיסה לרומא.
חזרה למעלה
צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא
הצג הודעות מלפני:   
פרסם נושא חדש   הגב לנושא    אינדקס הפורומים של Hug Elad - חוג אלעד -> חוויות חובקות עולם כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
עמוד 1 מתוך 1

 
קפוץ אל:  
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע בסקרים בפורום זה


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group