סיורי מויש Hug Elad - חוג אלעד

מחבר: איתי הדרי פורסם: 26/03/18 21:49
תזכורת -סיור יום שישי הקדוש-30.3.18

שלומות לכולם

האביב בעיצומו והשבוע הקדוש הנוצרי נפתח ביום א' של כפות התמרים , אירועים ופעילות ישוע בירושלים, הסעודה האחרונה, יום ה' בערב וביום ו'-יום שישי הגדול, תהלוכת שחזור הצליבה בדרך היסורים וביום א' -חג הפסחא- תחיית ישוע והתגלותו מחדש.

כל האירועים -בירושלים.

נצא ביום ו'-30.3.18 - לסיור מרתק וחווייתי המשחזר מסע יסוריו של ישוע מהסעודה האחרונה, דרך יגונו בגת שמנים ועד ויה דולורוזה-דרך היסורים,צליבתו וקבורתו בתחומי כנסיית הקבר בימינו,טרם תחייתו ביום א'-יום ראשון של פסחא.תקופת שלושת הימים- שישי עד ראשון של הפסחא מכונים "הטרידיום"-המציינים את נצחנו של ישוע על המוות לאחר מותו על הצלב.

הסיור בהדרכת ד"ר מויש מעוז- מומחה לנצרות ודתות ארץ ישראל.

יום ו'-30.3.18-יום שישי הגדול-דרכו האחרונה של ישוע

אור ליום זה נחקר ישוע בידי אנשי הכהן הגדול קיפא ,נשלח לנציב הרומי פונטיוס פילאטוס הגוזר עונשו לצליבה.אנו נסייר ונשחזר עם המוני הצליינים מסלול זה החל מהסעודה האחרונה ,דרך מורד הר ציון,כנסיית גת שמנים ונשתלב בתהלוכת יום השישי הגדול עם המוני צליינים קתולים בהנהגת האחים הפרנציסקאנים.

המסלול -מפגש ב0800 בשער יפו, הליכה לעבר חדר הסעודה האחרונה בהר ציון, המשך במורד הר ציון, ירידה לעבר עמק הקדרון, לביקור בכנסיית גת שמנים המרהיבה, עליה לעבר שער האריות והשתלבות בתהלוכת יום השישי לאורך תחנות ויה דולורוזה ,סיום בכנסיית הקבר, בשעה 1400 לערך.

הסיור מותנה במספר מינימלי של משתתפים.
עלות -80 שח לאדם,
לבוש צנוע והולם, חובה.בנוסף, יש להצטייד בכיסוי ראש, נעלי הליכה טובות ,מים ומזון.
הסיור רגלי כולו.

הסיור מותנה במספר מינימלי של משתתפים.
הרשמה -מויש-0544-673106
דוא"ל-moishmz@gmail.com

להתראות בסיורים ובשמחות.
חג חירות שמח
מויש.