עדכונים, הודעות ותזכורות Hug Elad - חוג אלעד

מחבר: איל צבי פורסם: 29/11/09 11:45
חבר החוג נפצע קשה בטיול פרטי

שלום לכולם,

בשנה-שנתיים האחרונות נפגעו רבים מחברי החוג, הן בטיולים שלנו והן במסגרות אחרות. למרבה הצער נוסף למסדר הפצועים חבר רוני מגד.

למי שלא מכיר - רוני הצטרף אלינו לפני כשנתיים, ומיד השתלב ונדמה כאילו הוא מטייל איתנו מאז ומעולם. רוני הולך עם הראשונים בקבוצת האתגר כשהוא מנווט בעזרת ה-GPS, ובין הראשונים להתנדב לכל משימה קבוצתית, תמיד בשקט וביעילות.

ביום שבת לפני שבוע, רוני טייל בטיול פרטי עם מספר חברים בדרום. בירידה לתוך ערוץ נחל, רוני נעזר בסלע שניתק ממקומו ורוני איבד את האחיזה. הוא נפל מגובה של כ-10 מטרים לעבר מדרון, יחסית נטול סלעים, כשהוא מצליח לנחות על הרגליים. אבל הנפילה היתה קשה ושתי רגליו נשברו. רוני עוד התדרדר קצת במדרון לעבר נפילה גדולה יותר לתוך ערוץ הנחל, אך הצליח לעצור את עצמו בעזרת סלע, דבר שעלה לו בשתי צלעות שבורות.

המטיילים האחרים הזעיקו את כוחות ההצלה, ולאחר מספר שעות רוני חולץ בעזרת מסוק, ופונה לבי"ח סורוקה בבאר-שבע. במשך כל הזמן רוני היה בהכרה כשהוא סובל מכאבי תופת. בבית החולים אושפז בטיפול נמרץ ועבר ניתוחים ראשוניים לאבחון וייצוב השברים ברגל. התוצאה העגומה: שברי ריסוק בשני הקרסוליים, שיצריכו סדרת ניתוחים ותקופה החלמה ארוכה עד חזרה לפעילות.

דברתי עם רוני לפני מספר ימים. מצד אחד שמחתי שהוא נשמע כרגיל - רגוע וענייני. מצד שני, הבנתי שהפעם הבאה שנראה את רוני בטיול תהיה כנראה בעונה הבאה. כמו כן, רוני ביקש להעביר מסר לכל המטיילים והמדריכים בחוג: לחשוד בכל אבן, גם אם החזיקה את המטייל שלפניך, ולהתייחס בחשש לכל מכשול שנראה מסוכן, למרות שמדריך (מנוסה וקל רגליים) מתגבר עליו בזריזות.

לא נותר אלא להצטרף לאזהרה, לאחל לרוני החלמה מהירה ככל שניתן וחזרה לפעילות מלאה, ולאחל לכולנו שבזה תסתיים שרשרת התאונות.