עדכונים, הודעות ותזכורות Hug Elad - חוג אלעד

מחבר: איל צבי פורסם: 23/09/04 10:13
מפגש: פירות טרופיים בחג האסיף

שלום לכל חברי וידידי חוג אלעד ,

חג הסוכות הוא חג האסיף, ומה יותר מתאים מלשוטט בין עצי פרי טרופיים, לשמוע הסברים ולטעום מהפרות?

אז ביום חמישי ה- 30/9, בשעה 16:00, נתכנס כולנו במשתלת עצי הפרי, במשק של משה ולך בגן שומרון. לאחר ההתכנסות נסייר (בהדרכת עבדכם הנאמן) בין עצי הפרי השונים, מהם עצי פרי טרופיים ובלתי מוכרים, ונטעם מבין הפירות הבשלים: פיטנגו, ימבולנה, גויאבות, "ענבי מנגו", גרגר פנמה, ועוד... הסקרנים מוזמנים לביקור מקדים באתר האינטרנט של המשתלה: http://www.fruit.co.il.

לאחר הסיור נעבור אל סוכת הגפנים, שם נערוך את השולחנות לארוחת ערב המבוססת על המטעמים שכל אחד מאיתנו יביא. אולי גם נכין תבשילים מיוחדים המבוססים על הצמחים במקום. לבסוף נשב עם משפחת ולך, נאכל ונפליג בסיפורים על מקומות רחוקים, ככל שנרצה.
  • תאריך ושעה: יום חמישי, 30/9, שעה 16:00.

  • איך מגיעים: נוסעים לכיוון פרדס-חנה/כרכור עד צומת מנשה, פונים לכיוון עין שמר (דרום-מזרח), נוסעים כחצי קילומטר ופונים שמאלה לקיבוץ על פי השלט. לפני שמגיעים לשער הקיבוץ, יש שלט "משתלת עצי פרי" שם פונים שמאלה לדרך עפר קצרה המובילה למשק. מפה: http://hug-elad.org/advertise/map_wallach.png

  • כללי התנהגות: לקטוף פירות רק מאותם עצים עליהם אצביע במהלך הסיור כמותרים לקטיף. קטיפת פירות לטעימה במקום, לא כמויות מסחריות כדי לקחת הביתה.

  • מה להביא: מאכל כלשהו, עדיף תוצרת בית, כגון: סלטים, פשטידות, קציצות, מאפים, בשרים (יש מנגל במקום) ועוד כיד הדמיון הטובה. כמו כן אפשר להביא קינוח. אין צורך להביא שתיה.

  • כלי אוכל: לא יהיו כלים חד פעמיים. מי שרוצה מוזמן להביא לעצמו כלי אכילה ושתיה, ומי שלא - יסתדר עם פיתות, ידיים, רגליים...

  • אפשר לבוא עם בני משפחה או חברים, כל עוד הם מתאימים ברוחם למפגשים שלנו.
שאלות וברורים אצלי, בדואר אלקטרוני או בטלפון כפי שמופיע בעמוד "קשר".
אשמח לקבל הודעה ממי שמתכוון לבוא כדי שאוכל להעריך את מספר האנשים שיגיעו.